در زمان تهیّه نرم افزار کلینیک چه مواردی بیشترین اهمّیّت را دارند

در زمان خرید یک نرم‌­افزار کلینیک و یا نرم‌­افزار مطب باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بتوانید بصورت طولانی مدت و با کمترین مشکل از آن استفاده کنید.

پیش نیازهای نصب نرم­افزار کلینیک (نرم‌­افزار مطب)

اولین موردی که باید به آن توجه کنید، پیش نیازهای نصب نر‌‌‌م‌‌­افزار است. در صورتی که نر‌‌م‌­افزار مورد نظر نیاز به سرور داشته باشد نصب و راه­اندازی آن برای شما مشکل ساز خواهد بود. استفاده از سرور موجب افزایش هزینه­‌های راه­‌اندازی و نگهداری می‌­شود. بنابراین تا جای امکان سعی کنید از نرم‌افزاری که به یک سرور جداگانه وابسته باشد استفاده نکیند. پس در زمان انتخاب حتماً پیش نیازهای استقرار نرم­‌ا‌فزار کلینیک را در نظر بگیرید.

نرم­‌ا‌فزار یکپارچه در مقابل نرم­‌افزارهای جداگانه

تمامی نیازهای فعلی و آینده مطب خود را در نظر بگیرد و پس از آن از در میان نرم­‌افزارهای مورد نظر خود، ببینید که کدامیک امکانات کامل‌تری به شما می‌­دهد. درصورتی که در آینده نیاز به نرم‌افزار دیگری داشته باشید ممکن است یکپارچه نبودن آن با نرم­‌ا‌فزار فعلی مطب مشکل ساز گردد و اضافه کاری هایی را برای شما داشته باشد. یکپارچه بودن میزیّتی است که موجب می­شود اطلاعات بیشتری داشته باشید و از وارد کردن چندباره اطلاعات نیز جلوگیری می‌­نماید.

رابط کاربری نرم‌­افزار

ظاهر و تجربه کار با نرم­‌ا‌فزار دیگر موردی است که باید به آن دقت نمایید. اگر قصد دارید برای چندیدن سال برای مطب و یا کلینیک خود از این نرم­‌افزار استفاده نمایید ظاهر و راحتی کار با آن اهمّیّت بالایی دارد. بنابراین قبل از خرید مشاهده دمو و یا تست نرم­‌ا‌فزار به شما کمک می‌­کند تا متوجه شوید که آیا نرم­‌ا‌فزار مورد نظر ظاهر مناسبی داشته و کار با آن آسان است یا خیر. ظاهر مناسب می­تواند نشانه‌­ای از حرفه‌­ای بودن توسعه دهندگان آن نرم‌­افزار نیز باشد.

خرید نرم‌افزار از یک سازمان یا یک فرد

در زمان خرید نرم‌افزا باید دقت کنید که آیا توسعه این نرم‌افزار توسط یک فرد انجام شده است و یا یک شرکت. در صورتیکه یک فرد تمامی کارهای مربوط به توسعه نرم‌افزار را انجاد داده باشد در آینده ممکن است در پشتیبانی و یا بهبود این نرم‌افزار با مشکلات متعددی روبرو گردید. علاوه بر مشکلات فنی وابستگی به یک فرد و نه یک شرکت موجب افزایش هزینه‌‌های مربوط به پشتیبانی و توسعه می‌شود.

خرید نرم‌افزار از یک سازمان علاوه  قابلیت اطمینان بالاتری دارد و دسترسی شما به این سازمان نسبت به یک فرد بسیار بیشتر است. در صورتیکه نیاز به پشتیبانی و یا توسعه داشته باشید نیز کار با سازمان می‌تواند هزینه کمتری برای شما داشته باشد و بسیاری از دغدغه‎‌های مربوط به کار با یک فرد را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *